Przerwa w sprzedaży od 21 grudnia 2024 do 6 stycznia 2025.

Edukacja niesłyszących – wczoraj, dziś i jutro

Dostępność: W magazynie

37,00 

Monografia ma charakter teoretyczno-praktyczny i jest wyrazem poszukiwań zmian w polskiej surdopedagogice, które wskazują najnowsze kierunki działań na rzecz osób niesłyszących. Dokonujące się zmiany społeczne, w ocenie Autorów, dotyczą koncepcji wybranych teorii i rozwiązań w zakresie rehabilitacji i edukacji osób g/Głuchych, ich miejsca w społeczeństwie.

 

Ze względu na specyfikę omawianych zagadnień wśród szerokiego grona odbiorców powinni znaleźć się surdopedagodzy, surdologopedzi, psychologowie, rodzice dzieci niesłyszących, studenci i inne osoby, którym bliskie jest zrozumienie złożoności omawianych problemów.

(z recenzji prof. Katarzyny Pluteckiej, UP im. KEN)

Redaktor

Elżbieta Woźnicka

ISBN

978-83-7405-655-7

Rok wydania

2017

Wydawca

Wydawnictwo AHE w Łodzi

Stron

310

You may also like…

Koncepcja pracy wychowawczo-dydaktycznej w edukacji przedszkolnej. Plany pracy i scenariusze zajęć

35,00 
Książka Koncepcja pracy wychowawczo-dydaktycznej w edukacji przedszkolnej to podręcznik dla nauczycieli, który zawiera ciekawe scenariusze na pracę wychowawczo-dydaktyczną. Podręcznik stanowi cenną pomoc w pracy nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Dylematy, zagrożenia i perspektywy współczesnej pedagogiki społecznej

35,00 
Współczesny pedagog zadaje sobie następujące pytanie: czy przyczyną pogarszającej się jakości procesu wychowawczego są jedynie zmiany, które są efektem progresu cywilizacyjnego? Istnieje przekonanie, iż są one naturalną konsekwencją przemian, które dokonują się w świecie na przestrzeni dziejów, a zatem należy je tylko zaakceptować.
Loading...