Dylematy, zagrożenia i perspektywy współczesnej pedagogiki społecznej

Dostępność: W magazynie

35,00 

Współczesny pedagog zadaje sobie następujące pytanie: czy przyczyną pogarszającej się jakości procesu wychowawczego są jedynie zmiany, które są efektem progresu cywilizacyjnego? Istnieje przekonanie, iż są one naturalną konsekwencją przemian, które dokonują się w świecie na przestrzeni dziejów, a zatem należy je tylko zaakceptować.
Ilość:

Refleksję współczesnego pedagoga sprowadzić można do następującej kwestii: w jakim zakresie dokonujące się zmiany przyczyniają się jedynie do pewnej reorganizacji życia społecznego, a na ile mogą skutkować kompletną jego dezorganizacją czy też dehumanizacją?
Największym wyzwaniem dla pedagoga społecznego jest określenie skali problemów i zagrożeń społecznych, z którymi od dłuższego czasu styka się on w obszarze życia społecznego.

Autor

Łacina-Łanowski Artur (red.)

ISBN

978-83-7405-635-9

Rok wydania

2015

Wydawca

Wydawnictwo AHE w Łodzi

Stron

248

You may also like…

Best Seller
Edukacja - wychowanie - oświata

Edukacja – wychowanie – oświata w perspektywie temporalnej (między przeszłością a współczesnością)

40,95 
Na ogół wychowanie rozumiane jest jako proces, czyli swoisty rodzaj ludzkiego działania lub jako wynik czy produkt oddziaływań wychowawczych. Od innych wpływów wyróżnia je to, że jest podejmowane świadomie i celowo dla uformowania osobowości wychowanka, a jego efekty mają wymiar nie tylko jednostkowy, ale również społeczny. Dlatego zainteresowane są nim nie tylko jednostki, ale także grupy społeczne, przede wszystkim rodzina...

Działania twórcze. Książka dla nauczyciela

10,00 
Zestaw „Książka dla nauczyciela” i „Zeszyt ćwiczeń” pomyślany jest jako pomoc w prowadzeniu warsztatów pn. „Działania twórcze”. Ćwiczenia w nim przedstawione mają na celu uwrażliwienie i pobudzenie wyobraźni uczestników oraz uświadomienie im, że to samo zadanie można rozmaicie rozwiązać.
Loading...